80 PDH "Commando" - Forum

Forum 80 PDH


#1 2006-06-02 22:09:50

Marek

Moderator

Zarejestrowany: 2006-05-07
Posty: 87
Punktów :   

Jakie kamizelki?

No to....kolej na kamizelki: Pattern 83 oliv
http://www.militaryarea.pl/search.php?c … =KAMIZELKI
Cena przystępna, jakość OK, moim zdniem na "piekielny tydzień" jak znalazł.
Jeśli ktoś ma inną propozycje prosze bardzo, na razie temat jest otwarty.

Offline

 

#2 2006-06-04 21:24:54

Rzufik

Gość

Zarejestrowany: 2006-06-04
Posty: 23
Punktów :   

Re: Jakie kamizelki?

Pattern 83 to niezła rzecz ale ma pewne , niekiedy dość istotne ograniczenia, mianowicie całe plecy tej kamizelki zajęte są  przez dwuczęściowy zasobnik przebiegający wzdłuż kręgosłupa nosiciela przez całą długośc kamizelki. Może to uniemożliwić korzystanie z kamizelki i plecaka jednocześnie , a zasobniki owe są niedużej objętości i moim zdaniem raczej nie zastąpią plecaka. I bardzo utrudni korzystanie użytkownikowi z jakichkolwiek pojazdów mechanicznych prócz motocyklo podobnych...
Ponadto w kopiach które są prezentowane na podanej stronie boczne taśmy montrażowe obok panelów plecówych są tak krótkie iż raczej nie da sie z nich korzystać.
Gdyby dało sie np pozbyć panelu tylnego przez odprucie, czy odcięcie kieszeni kamizelka zyskała by na uniwersalności, a ubytki pojemnosci można by zastąpić małym plecakiem np. PP25

tak po za tym ten model kamizy daje radę od prawie 25lat... (oryginały tylko w takim brązowawym odcieniu widziałem )

Offline

 

#3 2006-06-04 21:46:43

Marek

Moderator

Zarejestrowany: 2006-05-07
Posty: 87
Punktów :   

Re: Jakie kamizelki?

Nie jest to ideał, zgadzam się ale...... cena robi swoje!!!!!
Uwagi oczywiście notuje....

Offline

 

#4 2006-06-07 23:04:07

Rzufik

Gość

Zarejestrowany: 2006-06-04
Posty: 23
Punktów :   

Re: Jakie kamizelki?

Tylny panel w Pattern83 da sie odpruć i po niewielkich przeróbkach wykorzystać dalej jako np kieszeń dodatkowa do plecaka ( po wszyciu od strony plecowej dodatkowych taśm montażowych ) , jednakże potwerdzam iż jak na Wasz profil działania kamizelka ta odznaczać sie może dużą chaotycznością układu kieszeni ( dużo litrów w wielkiej liczbie małych kieszeni ) - własciwie są dwa duże Cargo po obu stronach z tymże dyskusyjnym nazwałbym ich zapięcia.....

coś podobnego do:
http://www.militaryarea.pl/projector.php?product=5585 byłoby bardziej wg mnie uniwersalne

w Camouflage u Krzysztofa widziałem podobną , z wolnymi plecami (prezentowana ma w opisie jais panel na plecach ) za 145zł szt jak mnie pamięc nie myli ( przy zakupie kilku na pewno jeszcze obniży cenę )

Ostatnio edytowany przez Rzufik (2006-06-07 23:05:01)

Offline

 

#5 2006-06-12 10:49:30

Bochen

stary mlody

Zarejestrowany: 2006-05-12
Posty: 33
Punktów :   

Re: Jakie kamizelki?

Kamizelka wydaje mi się jest dobrym zakupem (wpierw trzeba będzie trochę kabony uzbierać) ponieważ:
- pozwala przbliżyć realizm prawdziwych działań jednostek specjalnych (nie mam na myśli założenia takiej kamizy na 1 czy 2 dni i paradowanie ale konkretne eksploatowanie i sprawdzenie w terenie),
- może warto spróbować (osobiście brak mi doświadczenia w obcowaniu z takim sprzętem, chciałbym poznać dobre i złe strony latania w kamizelce)
- posiadanie na stanie kamizy sądzę pozwala na głębsze rozwijanie umiejętności w dziedzinie AT oraz w zielonej taktyce
- nie zaszkodzi mieć taką rzecz

Offline

 

#6 2006-06-12 10:54:13

Bochen

stary mlody

Zarejestrowany: 2006-05-12
Posty: 33
Punktów :   

Re: Jakie kamizelki?

Co ciekawe w "Komandosach" zdarzyło mi się widzieć polskich żołnierzy stacjonujących w Iraku właśnie w kamizelkach pattern 83 (jeden miał w pustynnych plamach, drugi olive),można to znaczy, że sprawdzają się te kamizy skoro wyposażają się w nie nasi wojownicy, pozdrawiam

Offline

 

#7 2006-06-12 20:53:43

Rzufik

Gość

Zarejestrowany: 2006-06-04
Posty: 23
Punktów :   

Re: Jakie kamizelki?

Nasi wojownicy kupują głównie ze względu na cenę... Po za tym każdy kto przesiadł sie z naszego "wypasionego" plecaka typu "kostka" na coś innego jest w 7 niebie...
sprawdzać na pewno się muszą skoro używało ich pierwotnie ( to ich patent) wojsko RPA od wczesnych lat 80ych w jednostkach dalekiego zwiadu... pytanie tylko ile przeóbek dokonali użytkownicy dostosowując do własnych potrzeb.

nie mniej taka mocno rozbudowana szeroka na wszystkie strony kamizelka może utrudniać działanie "czarne"

tak naprawdę podejrzewam iż każdy musi na własnej skórze przekonać sie co jak gdzie i kiedy, z tym sprzętem , u mnie prywatnie wygrał chest, choć zdaję sobie sprawę iż w warunkach naprawdę wojskowych ilość magazynków która mieści sie w cheście może okazać sie niewystarczająca, tak samo jak okazać się może że dwie kieszenie cargo to za mało. Używanie chesta ma spore plusy ponieważ nie uniemożliwia jednoczesnego korzystania np z dowolnej wielkości plecaka ( nawet zapięcie pasa biodrowego ) czy dzieki całkowicie wolnym plecom korzystanie z samochodu.
Dodatkowo można zwięksszyć możliwości chesta przez zastosowanie paneli udowych z dodatkowym wyposażeniem, czy umiejscowionego bezpośrednio pod chestem prfilowanego pasa taktyczego(f-y Janysport jest bardzo wygodny )
http://img481.imageshack.us/img481/3576/chest3et.th.jpg
kieszenie frontowe są panelowe ( można wymienić kombinację kieszeni na magazynki z 2 na 3 pudełkowe lub z M4 na AK) , kieszenie boczne cargo są nieodłączalne , mają komin jak plecak , zapinane są na klamry AB ( damsko-męskie jak mowią niektórzy) Dwie duże klamry z porzdu przy szelkach to element szybkiego wypinania kamizelki
http://img413.imageshack.us/img413/6851/dsc061387xh.th.jpg
do zajęć z użyciem ASG używam ładownic podwójnych na magazynki do M4
http://img161.imageshack.us/img161/8012/dsc061422xc.jpg
są to łądownice do CQB maja w całości zdejmowalne klapy , zaciąg boczny na gumkę umożliwia ściągnięcie łądownicy tak by nie wypadłz niej nawet pojedynczy magazynek.

elementy panelowe mocowane są na taśmy w systemie 20mm, co umożliwia także  mocowanie elementów wyposazenia działających na zaczepy takie jak w systemie Alice wziętym z USArmy
patent działa jestem zadowolony. Sprzęt uszył w oparciu o moje wytyczne kolega ORKAN właściciel stronki www.kamizelki.prv.pl szyjący różne takie ciekawe pomysły na indywidualne zamówienia

Ostatnio edytowany przez Rzufik (2006-06-13 07:36:02)

Offline

 

#8 2006-06-14 16:23:02

Rzufik

Gość

Zarejestrowany: 2006-06-04
Posty: 23
Punktów :   

Re: Jakie kamizelki?

mam na sprzedaż kamizelkę taktyczną WEB-TEX Assault Vest

druga od góry na załączonym poniżej linku:
http://www.whipperleys.co.uk/acatalog/w … _rigs.html

z małą modyfikacją , mianowicie 2 potrójne kieszenie na magazynki zamieniłem na wykonane z Cordury 2 podwójne kieszenie do AK/Beryl ( mam oryginalne kieszenie które można przyszyć z powrotem w razie zmiany koncepcji - mam też koncepcje przerobienia kieszeni na magazynki na panel i stosowanie zamienne obu wymienionych ordzajów )

Kamizelka posiada 2 kieszenie pionowe na zamki - w lewej wszyta kabura 9 kamiza w wersji praworecznego użytkownika )
4 duże kieszenie Cargo - kryte patkami zapinanymi na klamry AB , każda kieszeń zaopatrzona w komin utrudniający gubienie klamotów w przypadku przepełnienia kieszeni) [ w dużym Cargo zmiesci sie pobncho holenderskie w całości ]
2 mniejsze kieszenie Cargo - zapięcia i kominy jak wyżej
1 wąska kieszeń (mieści tola) - zapinana na rzep

opis techniczny

Przód góra i całe plecy wykonane z siatki ( zmniejsza to wagę i jednocześnie zwieksza wentylację )
pełna regulacja zarówno wzrostu jak i "tęgości" użytkownika ( przód  góra po rzepie i 2 klamry na ramieniu )
tył klamry i taśmy po dwie w pionie i poziomie

Kupiłem ją od kolekcjonera ( miał na manekinie w chacie ) i sam miałęm 2 razy na zajeciach ( nie była dramatycznie czołgana )

kolorek DPM , siatka OG, klamry czarne , taśmy OG

zdjęcia wkleję jak zrobie czyli jutro. do pomacania będę ją miał w niedziele na zajęciach pobasenowych.

Offline

 

#9 2006-07-05 07:59:38

Rzufik

Gość

Zarejestrowany: 2006-06-04
Posty: 23
Punktów :   

Re: Jakie kamizelki?

hmmm. Webtex w ofercie nieaktualny... przerabiam pod siebie jako "długodystansówkę" podzielę sie patentami i rozwiązaniami bo Wam też może się to przydać przy własnych "wariacjach" na temat standardowego sprzętu.

Offline

 

#10 2006-07-18 02:02:09

mati

Stary Młody

Zarejestrowany: 2006-06-16
Posty: 12
Punktów :   

Re: Jakie kamizelki?

MAM PYTANIE DO INST. MARKA - Rzufik pisal o wielu (wedlug niego lepszych) kamizelkach, a Inst. Marek w sumie nie dal zadnej odp., to znaczy ze pierwotne zalozenie http://www.militaryarea.pl/search.php?c … =KAMIZELKI jest ostateczne? Rzufik napisal "Pattern 83 to niezła rzecz ale ma pewne , niekiedy dość istotne ograniczenia, mianowicie całe plecy tej kamizelki zajęte są  przez dwuczęściowy zasobnik przebiegający wzdłuż kręgosłupa nosiciela przez całą długośc kamizelki. Może to uniemożliwić korzystanie z kamizelki i plecaka jednocześnie , a zasobniki owe są niedużej objętości i moim zdaniem raczej nie zastąpią plecaka". Jesli mamy kupic na piekielny te kamizele to co zrobic z tym fantem, o ktorym mowi Rzufik?

Offline

 

#11 2006-07-18 10:43:18

Max

Administrator

Zarejestrowany: 2006-05-03
Posty: 145
Punktów :   

Re: Jakie kamizelki?

Nie kupuj na razie kamizelki.

Offline

 

#12 2009-01-15 09:18:57

baltazar

Młody

Zarejestrowany: 2009-01-15
Posty: 1
Punktów :   

Re: Jakie kamizelki?

Jaku już polecamy to i ja również się dołaczę i polecę Kamizelka taktyczna UTG - Umarex zielona

Offline

 

#13 2009-02-14 19:12:17

Zurok17

Młody

Zarejestrowany: 2008-11-22
Posty: 80
Punktów :   

Re: Jakie kamizelki?

ja znalazłem  2 kamizelki pierwsza to dmv tu jest jej opis http://forum.safezone.pl/viewtopic.php?t=107  kosztuje około 85zl-120 zl podobnie jak olv druga znalazłem jest to kt12 świetnie pasuje do plecaka pp 25 jansport lecz znalazłem ja po 85 ale jest w strasznym stanie nowa kosztuje około 300 zl więc trochę doży wydatek ale jest bardzo dobra http://www.azymut.waw.pl/opracowania/kamizelkiWP/

Offline

 

#14 2009-03-08 09:51:42

HARAM

Młody

4539064
Skąd: z zaskoczenia
Zarejestrowany: 2009-03-08
Posty: 3
Punktów :   
WWW

Re: Jakie kamizelki?

a do cego dokładnie wy chcecie tą kamizelke?? do reko  do biegania po lelesie do czarnej taktyki  , poprostu na oporządzenie a moze lansik , tez wazne do jakiego munduru ona ma byc  ,


[img]http://i65.photobucket.com/albums/h231/ziolek44/avant.jpg[/img]

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.craftujemy.pun.pl www.tmbadboys.pun.pl www.saas.pun.pl www.kurpie.pun.pl www.pokemon-master-green.pun.pl